Головна сторінка

Про агентство
- структура
- мета та завдання
- послуги

Новини
- архів новин

Проекти
- ВИБОРИ-2012
- АМС Newsletter
- місцеві вибори
- експертний клуб

Дослідження

Опитування

Посилання

Зворотній зв'язок

 
 

 

Рейтинги

AMC Newsletter

 
 


Вибори у Франції будуть складними, але результат - передбачуваний, - АМС
17.02.2012 10:30:57

Цьогорічні вибори президента Франції будуть проходити в доволі жорсткій та конкурентній атмосфері. На результати цих виборів в рівній мірі впливатиме соціо-економічна ситуація як в ЄС, так і в самій Франції, що в першу чергу, ускладнить ведення кампанії для чинного президента. Враховуючи брак часу та складність ситуації, для Ніколя Саркозі зараз важливо продемонструвати не просто програму дій, а запропонувати об’єднуючі цінності, створивши нову «французьку мрію» - з такою заявою виступило Агентство Моделювання Ситуацій, коментуючи заяву Ніколя Саркозі про його наміри балотуватись на наступних виборах.

Згідно соціологічних досліджень лідерами президентської гонки є представник соціалістичної партії Франсуа Олланд (34%) та лідер Союзу за народний рух Ніколя Саркозі (25%). Третю позицію передвиборного рейтингу займає лідер Національного фронту Марін Ле Пен (17-19%). Враховуючи те, що Ніколя Саркозі має досить високі шанси вийти до другого туру, головна інтрига полягає в тому, хто ж стане його конкурентом.

Зважаючи на погіршення економічної ситуації у Франції, нестабільність євро, а також інституційну кризу в Євросоюзі, передбачити, яким чином будуть голосувати виборці, доволі складно. Очевидно лише те, що для вирішення цих питань залишилось мало часу. Тому зараз все буде залежати від того, чи співпадуть програми кандидатів із очікуваннями громадян, а також від того, наскільки вдало з технологічного боку буде організована кампанія. На думку експертів АМС, найбільш несприятливим для Ніколя Саркозі, стане вихід до другого туру соціаліста Франсуа Олланда. Так, востаннє соціалісти були при владі у 1995 році, тому зараз їхнє повернення до влади може сприйматись як можливість зміни курсу країни та виходу із кризи.

У свою чергу, вихід до другого туру лідерки Національного фронту Марін Ле Пен стане більш сприятливим розвитком подій для чинного президента. Попри доволі високий рівень підтримки Марін Ле Пен, у масовій свідомості громадян Національний фронт все ж залишається ультра-націоналістичною партією. Тому її прихід до влади буде асоціюватися у французів, в першу чергу, із крахом демократичних цінностей.

Не останню роль в цій кампанії відіграє міжнародна підтримка. Очевидно, що серед потенційних кандидатів на посаду президента Франції, Ніколя Саркозі залишається найбажанішою кандидатурою для європейських лідерів. Принаймні публічно свою підтримку вже встигла висловити Ангела Меркель, безперечний лідер симпатій у своїй країні.

З певністю можна сказати лише те, що ця виборча кампанія не буде простою. Проте навряд чи вона принесе зміни політичного курсу Франції.

Прес-служба Агентства моделювання ситуацій
Автор: Леся Парно

 
 

При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту посилання на agency.org.ua є обов'язковим
©2003-2020 Агентство моделювання ситуацій